SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 5908360
nr 590 8360
Matskedar
11 st, Silver, 1800-tal, Franska liljan
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 13 juli 2009
kl 17:54:14
13/7 16:48:25
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver